Máš záujem?

Neváhaj a napíš nám!

Jazykový pobyt v Anglicku

EC CAMBRIDGE

Základné údaje

Vek

od 16 rokov

Termín

každý pondelok

Angličtina

20 -30 lekcií týždenne

Kapacita

250 študentov

Ubytovanie

podľa výberu

Stravovanie

podľa výberu

Fotogaléria

Lokalita

Podrobný popis

Cambridge nie je len univerzitné mesto!

Staroveké, malebné a slávne mesto, známe najmä svojou dokonalosťou a úspešnou vzdelávacou povesťou spojenú so širokou škálou možností. Cambridge je vskutku pôsobivé mesto. Z návštevy Cambridgu nebudete mať len kultúrny, ale aj relaxačný zážitok.

Nauč sa angličtinu v slávnom Cambridge!

• destinácia 16+
• historické mesto
• akademické prostredie
• exkurzie a výlety pre každého
• akceptujeme aj úplných začiatočníkov

Prekrásna príroda, tradičné prvky pravého Anglicka, veľkolepé stavby a monumenty budú na vás pozitívne vplývať počas celého vášho pobytu. V meste do svojho pobytu trochu adrenalínu a plavte sa po harmonickej rieke River Cam. V jednom z hlavných nákupných centier objavte zbrusu novú školu EC Cambridge, ktorá sa tiahne troma poschodiami a vďaka novým a rozvinutým moderným technológiám a vybaveniu budete mať všetko potrebné k tomu, aby ste úspešne dokončili váš vzdelávací pobyt v jednom z najlepších britských univerzitných miest.

Kurzy

• Zameranie hlavne na komunikáciu
• Používanie jazyka v praxi
• Zábavná a hravá forma
• Interaktivíne lekcie
• moderné metódy
• certifikát

General English
​20 lekcií týždenne

• zdravá voľba
• 4 lekcie angličtiny denne

Intensive English
30 lekcií týždenne

• maximálna dávka angličtiny
• 6 lekcií denne

Specialized English
30 lekcií týždenne

Viac možností kurzov na požiadanie

Škola

EC English sa nachádza v samom srdci mesta na pešej zóne, a je pripojená k nákupnej štvrti, kde to naozaj žije. Kontakt študenta s moderným prostredím a reálnymi situáciami nemôže byť dokonalejší.

Cambridge na dlani!

EC Cambridge disponuje neuveriteľnou kapacitou až 250 študentov, ktorí sú podľa levelu angličtiny rozdelený do 14 tried, ktoré sú samozrejme klimatizované. Aj táto škola je tak ako iné EC školy vybavené študentskou „obývačkou“, ktorá poskytuje študentom komfort keď chcú relaxovať. Wi-Fi v celom objekte je samozrejmosťou, tak ako ja 20 počítačov pripojených na internet, ktoré môže študent využiť kedykoľvek.

Skúsení lektori a zamestnanci školy Vám ochotne pomôžu pri výbere aktivít a výletov, ktoré obohatia Váš sociálny život na škole. Z Cambridge sa môžete vybrať aj na výlet do iného mesta, nakoľko Cambridge má perfektné vlakové a autobusové spojenie s inými mestami.

Ubytovanie

Študentské rezidencie

Ubytovanie na rezdencii je ideálnou formou nie len pre mladých ľudí, ktorí majú radi súkromie v čase relaxu a spoločenský život keď majú na to chuť. Ubytovanie v rezidencii spĺňa všetky štandardy študenta, ale aj dospelého pracujúceho človeka, ktorí už má svoje nároky. V ponuke je viac možností. Luxusné apartmány pre tých čo vyžadujú vysoký štandard, a nemajú problém si zaň zaplatiť, stredná kategória komfort, ktorá ponúka lepšie dekorované a väčsie štúdia a izby, ale aj najpopulárnejšie študenstké izby, kde vlastne študenti chodia len prespať a preto hľadajú najekonomickejšiu verziu. Študentský dom Cherry Hinton Road je dobre udržiavaný dom v južnej časti mesta. Cherry Hinton sa nachádza len pár minút od obľúbeného zábavného parku Cambridge Leisure Park, s s multikinom, reštauráciami, klubmi, bowlingom, fitnescentrom a kaviarňami. Je to moderný dom s dvoma kuchyňami dobrej veľkosti so všetkými spotrebičmi, 6 spoločnými kúpeľňami, 6 samostatnými spálňami a 5 samostatnými spálňami. V dome môžu byť ubytovaní študenti rôzneho pohlavia. Vedľa rezidencie sa nachádzajú obchody, donáška jedla (čínska, indická a turecká), typický anglický pub – The Rock, lekáreň, pošta, pekáreň a taliansky supermarket.

Hosťovská Rodinav San Franciscu

Pobyt v miestnej rodine je vzrušujúci a obohacujúci. Hostiteľské rodiny poskytujú najlepší prehľad o tom, ako britské rodiny žijú svoj každodenný život. Táto interakcia s rodinou vám pomôže komunikovať lepšie, rýchlejšie a umožní vám vyzdvihnúť slová a slangy používané v každodenných situáciách. V Cambridge sa nenachádza typická hosťovká rodina. Niektoré domy sú samostatné,  ďalšie môžu byť byty alebo tradičné meštianske domy. Cambridge je veľmi multikultúrne mesto a veľa ľudí pochádza z rôznych krajín, takže rodiny môžu mať rôzne zázemie. Život s rodinou v Cambridge vám poskytne skvelý pohľad na všetky kultúry a etnicity, ktoré Cambridge ponúka. Jedná so o naj ekonomickejšiu verziu, vzhľadom na ubytovanie spolu už so stravovaním vo forme polpenzie (raňajky a večera). Možností ubytovania sú v jedno alebo dvojlôžkovej izbe. V rodine môžete využívať priestory domu, okrem kuchyne, nakoľko jedlo Vám pripraví hostiteľ, ide však o individuálne dohody. Kúpeľňa má svoj dohodnutý harmonogram, keďže zdieľaš domácnosť s viacerými osobami.

Aktivity

Anglicko je známe tým, že aj keď počasie nie je na strane študenta a nesvieti práve slnko, tak je kopec aktivít a výletov, ktoré sú perfektne prispôsobené mračnám na oblohe.

Desiatky aktivít ponúkané školou sú dobrou základňou na obohatenie sociálneho progamu pre každého študenta. Výber mesta Cambridge je úzko spätý s jeho históriou, takže ak si vyberáte toto mesto môžete očakávať históriu, starobilé budovy v kontraste s tými modernými. V tomto meste sa stretáva starobilé Anglicko s tým moderným a určite sa Vám tento kontrast bude páčiť.

Študentom by určite nemalo uniknúť nakupovanie suvenírov či prechádzky úzkymi uličkami so svojou vlastnou históriou. Škola zabezpečuje širokú ponuku voľnočasových aktivít a výletov. Je iba na študentovi či využije ponuku školy a pridá sa k študentom, ktorí sa na danú aktivitu prihlásili. Zoznam aktivít a výletov je vystavený na recepcii. Výlety a aktivity sa každý týždeň obmieňajú.

Stravovanie

Raňajky

Najlepšie miesto na raňajky je pokiaľ bývate v hostiteľskej rodine tak hneď „doma“ no pokiaľ máte chuť naraňajkovať sa v kaviarni nič Vám v tom nebráni. Tak to robia aj študenti ubytovaný v rezidencii, ktorí si buď pripravia raňajky na rezidencii, najedia sa v meste, prípadne v škole.

Obed a večera

Nikam nemusíš chodiť a stravuješ sa priamo v rodine. Kuchyňa je skvelá, chutná a porcie dostatočne veľké. Na výber je jedlo, ktoré rodina bežne varí aj pre seba. V rodine všetko funguje na dohode, takže ak budeš na večeru meškať, alebo neprídeš, daj vedieť, aby im pri čakaní na teba nevychladlo.

Nákupy

Tak ako v každom meste aj v Cambridge nájdeš na blízku obchody, supermarkety, fast foody, street food či iné občerstvenia. Je len na tebe, či sa rozhodneš ochutnať miestne jedlo, alebo si radšej pripravíš niečo sám z toho čo si kúpiš v lokálnom obchode. EC Cambridge je priamo v obchodnej štvrti kde je všetko doslova rovno pred školou.

Transfer

Letiskový transfer je k dispozícii pre všetkých študentov školy. Je to pohodlná a bezstarostná forma ako sa dostať z letiska priamo na rezidenciu, do hosťovskej rodiny, alebo do kampusu. Šofér ťa čaká na letisku s logom školy, alebo menom napísaným na papieri, alebo na displeji telefónu či tabbletu a odvezie ťa priamo až do miesta ubytovania. To isté pri ceste naspäť z campusu na letisko. Je možné si objednať aj jednosmerný transfer, cena záleží od letiska a destinácie.