Máš záujem?

Neváhaj a napíš nám!

Jazykový pobyt v USA

EC SAN FRANCISCO

Základné údaje

Vek

od 16 rokov

Termín

každý pondelok

Angličtina

20 -30 lekcií týždenne

Kapacita

222 študentov

Ubytovanie

podľa výberu

Stravovanie

podľa výberu

Fotogaléria

Lokalita

Podrobný popis

San Fran, alebo radšej Frisco?

Svetoznáme San Francisco je majestátne, farebné mesto plné kreativity, slobody a otvorenosti. Často výstredné, vždy očarujúce ale aj tak preslávené neopakovateľnými cestami, ktoré lemujú celé mesto.

Nauč sa angličtinu v San Fran!

• destinácia 16+
• Market street area
• top škola na top mieste
• exkurzie a výlety pre každého
• akceptujeme aj úplných začiatočníkov

Mesto priam prekypuje krásnymi scenériami známe aj z filmov, architektonické skvosty na každom rohu. Neďaleko od školy sa nachádzajú obchody, butiky a široká škála svetových reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody.

Zažite ten najlepší čas vášho života a obklopte sa novými priateľmi z celého sveta. San Francisco je destinácia kde si oddýchnete, spoznáte novú kultúru a popri tom budete študentom prestížnej jazykovej školy .

Kurzy

• Zameranie hlavne na komunikáciu
• Používanie jazyka v praxi
• Zábavná a hravá forma
• Interaktivíne lekcie
• moderné metódy
• certifikát

General English
​20 lekcií týždenne

• zdravá voľba
• 4 lekcie angličtiny denne

Intensive English
30 lekcií týždenne

• maximálna dávka angličtiny
• 6 lekcií denne

Specialized English
30 lekcií týždenne

Viac možností kurzov na požiadanie

Škola

Naša škola EC San Francisco sa nachádza v modernej budove hneď vedľa Market street v centre mesta. Každý študent si môže užiť priestranné triedy, ktoré obklopujú spoločenskú miestnosť v strede budovy.

San Francisco na dlani!

Slnkom zaliate, priestranné a presvetlené triedy sú presne to čo potrebujete aby ste mohli študovať na úrovni. Klimatizované triedy v modernej budove iba na skok od Union Square či downtown San Fran. San Francisco je farebné, kreatívne mesto, ktoré sa vznáša v slobode a otvorenosti. Táto kladne nabitá a výstredná destinácia vždy bola a  vždy bude očarujúca a bude mať čo ponúknuť.

Od eklektických štvrtí a ohromujúceho okolia až po chutné morské plody a architektúru, či mierne podnebie, San Francisco bude vždy v kurze a bude svojou šarmantnosťou vábiť nie len študentov, ale aj turistov.

Ubytovanie

Študentské rezidencie

Ubytovanie na rezdencii je ideálnou formou nie len pre mladých ľudí, ktorí majú radi súkromie v čase relaxu a spoločenský život keď majú na to chuť. Ubytovanie v rezidencii spĺňa všetky štandardy študenta, ale aj dospelého pracujúceho človeka, ktorí už má svoje nároky. V ponuke je viac možností. Luxusné apartmány pre tých čo vyžadujú vysoký štandard, a nemajú problém si zaň zaplatiť, stredná kategória komfort, ktorá ponúka lepšie dekorované a väčsie štúdia a izby, ale aj najpopulárnejšie študenstké izby, kde vlastne študenti chodia len prespať a preto hľadajú najekonomickejšiu verziu.

Hosťovská Rodinav San Franciscu

Podobne ako iné mestá v USA aj San Francisco so svojimi 800 tisíc obyvateľmi je mixom kultúr a etnických skupín. Rodiny su vždy pozorne vyberané a hodnotené no môže sa stať, že bude študent ubytovaní do rodiny kde je iba jeden dospelý, prípadne kde sú deti, domáce zviera, alebo rodiny sú iného etnického pôvodu. San Fran je miesto kde sa budete tešiť z toho, čo Vám mesto poskytuje. Jedná so o naj ekonomickejšiu verziu, vzhľadom na ubytovanie spolu už so stravovaním vo forme polpenzie (raňajky a večera). Možností ubytovania sú v jedno alebo dvojlôžkovej izbe. V rodine môžete využívať priestory domu, okrem kuchyne, nakoľko jedlo Vám pripraví hostiteľ, ide však o individuálne dohody. Kúpeľňa má svoj dohodnutý harmonogram, keďže zdieľaš domácnosť s viacerými osobami.

Aktivity

EC San Franciso sa v centre diania odkial máte blízko všade kam sa vyberiete. Centrálna poloha zabezpečuje dobré dopravné spojenie nie len na hlavné atrakcie ale aj keď sa rozhodnete sa v okolí školy najesť, alebo si dať kávu nebudete mať nikam ďaleko.

V okolí nájdete desiatky obchodov, kaviarní a reštaurácii. V San Fran by ste určite mali vidieť Golden Gate Bridge, Chinatow, Alcatraz Island, Fisherman’s Wharf a tiež sa na mesto pozrieť z Coit Tower. Ak si radi z pobytov a dovoleniek odnášate aj magnetky a zážity určite by ste sa mali previeť lanovkou kde počas jazdy si môžete pochutnať na typickej francúzskej bagete.

Mladým by určite nemalo uniknúť nakupovanie suvenírov na Union Square či prechádzky po Ocean Beach. Škola zabezpečuje širokú ponuku voľnočasových aktivít a výletov. Je iba na študentovi či využije ponuku školy a pridá sa k študentom, ktorí sa na danú aktivitu prihlásili. Zoznam aktivít a výletov je vystavený na recepcii. Výlety a aktivity sa každý týždeň obmieňajú.

Stravovanie

Raňajky

Najlepšie miesto na raňajky je pokiaľ bývate v hostiteľskej rodine tak hneď „doma“ no pokiaľ máte chuť naraňajkovať sa v kaviarni nič Vám v tom nebráni. Tak to robia aj študenti ubytovaný v rezidencii, ktorí si buď pripravia raňajky na rezidencii, najedia sa v meste, prípadne v škole.

Obed a večera

Nikam nemusíš chodiť a stravuješ sa priamo v rodine. Kuchyňa je skvelá, chutná a porcie dostatočne veľké. Na výber je jedlo, ktoré rodina bežne varí aj pre seba. V rodine všetko funguje na dohode, takže ak budeš na večeru meškať, alebo neprídeš, daj vedieť, aby im pri čakaní na teba nevychladlo.

Nákupy

Tak ako v každom meste aj San Franciskui nájdeš na blízku obchody, supermarkety, fast foody, street food či iné občerstvenia. Je len na tebe, či sa rozhodneš ochutnať miestne jedlo, alebo si radšej pripravíš niečo sám z toho čo si kúpiš v lokálnom obchode. EC San Fran, ktoré je tak centrálne lokalizované síce nemá veľký supermarket hneď pod oknami no v okolí školy sú desiatky menších obchodov kde sa dá výhodne nakúpiť.

Transfer

Letiskový transfer je k dispozícii pre všetkých študentov školy. Je to pohodlná a bezstarostná forma ako sa dostať z letiska priamo na rezidenciu, do hosťovskej rodiny, alebo do kampusu. Šofér ťa čaká na letisku s logom školy, alebo menom napísaným na papieri, alebo na displeji telefónu či tabbletu a odvezie ťa priamo až do miesta ubytovania. To isté pri ceste naspäť z campusu na letisko. Je možné si objednať aj jednosmerný transfer, cena záleží od letiska a destinácie.