Máš záujem?

Neváhaj a napíš nám!

Jazykový pobyt na škole

EC Dublin 30+

Základné údaje

Vek

ktokoľvek
od 30 rokov

Termín

každý pondelok
celoročne

Angličtina

20-30 lekcií týždenne

Škola

Viktoriánska budova

Ubytovanie

rodiny alebo rezidencie

Stravovanie

reštaurácia v škole

Fotogaléria

Lokalita

Podrobný popis

Dublin budeš milovať

 

Dublin je populárna destinácia svetového formátu, kde za štúdiom, prácou či turizmom každoročne vycestuje neskutočne veľa ľudí. Kozmopolitné mesto je domovom svetových univerzít ako napríklad slávna Trinity College, ale aj sídlom kvalitných jazykových škôl. Mesto poskytuje zhluk moderného sveta kde sídlia svetové giganty ako Facebook, Google či Yahoo no zároveň si toto mesto zachováva tradičný Írsky temperament.

To tradičné Írske nájdete v celej krajine a nie len Dubline, staré rybárske oblasti, kde si pochútnate na morských špecialitách, starobylé majáky brúsené vlnami už po storočia, ako ja nevýdané Mohérové útesy kde si môžete odskočiť na víkendový výlet počas pobytu. Výlety z Dublinu sú cenovo prístupne a dobre organizované, a za jeden, alebo dva dni si viete pozrieť aj odľahlešie atrakcie, kde tak isto ako v škole spoznáte kopec nových ľudí z celého sveta. Írsko je svetovo uznávanou destináciou, ktorá svojou históriou a nostalgickými miestami učarovala nejednému návštevnikovi.

Začni svoju cestu!

• zaži jazyk naplno
• ochutnaj Guinness
• dramatické scenérie
• spoznaj smaragdový ostrov
• oddnes si spomienky na celý život

O Dubline sa hovorí, že má v sebe niečo, čo ľudí ťahá naspäť aj po rokoch. Nie je divu, keď centrum tohto mesta prejdete aj pešo, na každom rohu rozvoniava káva, či gellato. Pre smädných a hladných bude užitočná informácia, že v štvrti Temple Bar sa nachádza viac ako tisícka barov, klasických pubov a reštaurácii, kde si vyberie aj ten najnáročnejší klient, ktorý sa chce dobre najesť, napiť a zabaviť.

Parky, záhrady, exibičné centrá, bezplatné múzeá, trhoviská, kultúrne podujatia, koncerty, street umelci, medzinárodná kuchyňa a prívetíví ľudia, je to čo robí z Dublinu, mesto so srdcom a dušou. Práve preto je Dublin obľúbenou destináciou aj pre študentov z Latinskej Ameriky, Indie či Číny, ktorí často vyhľadávajú práve Dublin ako ich študentské mesto s nekonečnými možnosťami.

Dublin má svoje čaro počas celého roka, takže s výberom sezóny si nemusíte robiť vrásky. Na jar v meste zdvihne náladu okrem prerezávajćeho sa slnka aj festival Svätého Patrika, ktorý po zime vytiahne na ulicu všetkých, čo sa ešte po zime neprebrali, leto rozžiari udržiavané parky a záhrady, prienesie dlhé večery a jeseň zasa nepoteší študentov, ale poteší oči romantických duší, ktoré poteší farebnými padajúcimi listami.

Zima je menej populárna najmä kvoli počasiu, no na druhej strane sa Vám červené nosi pokúsia zohriať pouličné stánky s vianočným punčom a úsmev Vákurčite vyčaria aj vienočné výpredaje a krásne vyzdobené mesto, ktoré Vás vtiahne do deja Vianoc svojou elekrizujúcou atmosférou.

Kurzy

• Zameranie hlavne na komunikáciu
• Používanie jazyka v praxi
• Zábavná a hravá forma
• Interaktivíne lekcie

General English
​20 lekcií týždenne

• zdravá voľba
• 4 lekcie angličtiny denne

Intensive English
30 lekcií týždenne

• maximálna dávka angličtiny
• 6 lekcií denne

Specialized English
30 lekcií týždenne

viac možností kurzov
na požiadanie

Škola

Škola EC Dublin patrí k najnovším školám v meste. Nadnárodná sieť škôl EC English, ktorá je lídrom vo vzdelávaní túto školu otvorila iba nedávno, no už po prvej sezóne bolo jasné, že aj tu sú všetky náročné štandardy splnené na 110%.

Škola v nádhernej štvrti Portobello

Škola sa nachádza v krásnej a preštížnej Dublinskej štvrti Portobello, ktorá je iba asi 20 minút pešo od pulzujúceho srdca Dublinu – štvrte Temple Bar, ktorá sa nenápadne ťahá smerom ku škole, takže cesta zo školy je dynamicka a bezpečná po jednej z hlavných  Dublinských ulíc, kde si po ceste viete dať kávu, osviežiť sa, alebo sa niekde dobre najesť. Centrum mesta je bezpečné a je to zhluk turistov, študentov a miestnych obyvateľov, ktorých spája jedna neviditeľná duša tohto mesta. Centrálna lokalita školy, dobrá dostupnosť, príejemné prostredie po ceste do školy robia z EC Dublin, to čo o čom sníva každý študent.

Ubytovanie

LIV Dublin je študentské ubytovanie s viac ako 200 izbami, ktoré sa nachádza pätnásť minút od centra Dublinu. Každá spálňa má doublebed – dvojposteľ, súkromnú kúpeľňu so zdieľanou kuchyňou a obývacímk priestor – tzv. lounge area. Rezidencia je naozaj pohodlná a disponuje veľkou študovňou,

Bývanie v štýlovej rezidencii s posilkou

kaviarňou, ako aj súkromným kinom a miestnosťou pre spoločenské udalosti, pretože kde sa končí štúdium tam začína zábava! Ak sa radi udržuje fit je Vám k dispozícii posilňovňa. Ak máte akékoľvek otázky a potrebujete poradiť na recepcii je vám k ochotne poradí tím, ktorí je tam ako inak ako 24/7, stačí sa opýtať.

Rezidencia LIV Dublin sa nachádza na Church Street, iba pár minút od štvrteSmithfield, ktorá je naozaj populárna, kvoli svojej modernej zástavbe a občianskej vybavenosti.

Smitfield je iba niekoľko minút električkou či autobusom, no prejdete to aj pešo za asi 15 minút, popri rieke, alebo priamo pomedzi obchody a kaviarne, či známe Dublinské atrakcie ako Jameson Distillery či Kilmanhaim Goal. Milovníci prechádzok odcenia dostupnosť asi iba 10 minút do najväčšieho mestkého parku v Európe – Phoenix park.

Aktivity a výlety

Vo voľnom čase sa je na čo tešiť!

Voľný čas je samozrejme možné si zariadiť plne podľa seba, alebo sa nechať inšpirovať samotnou školou. Na recepcii je vždy zverejňovaná ponuka voľnočasových aktivít a výletov pre aktuálny týždeň. Dané aktivity a výlety sa každý týždeň obmieňajú pre pestrosť celého programu. Na akýkoľvek program je možné sa prihlásiť podľa vlastného výberu. Jedná sa o skvelý spôsob ako spoznať miestnu kultúru, nových priateľov a samozrejme zažiť kopec zábavy. Taktiež ide o druhotný spôsob v zlepšovaní si jazyka aj mimo kurzu, keďže spoločným kľúčom všetkých študentov je práve angličtina.

Videogaléria

Spoznaj Dublin

Prezentačná Tour školy EC Dublin

Čo povedali o škole študenti – absolventi

Prečo študovať v Dubline?

Cenová ponuka