Máš záujem?

Neváhaj a napíš nám!

Jazykový pobyt v raji

EC Kapské mesto

Základné údaje

Vek

od 16 rokov

Termín

každý pondelok

Angličtina

Testovacie centrum

Kapacita

180 študentov

Ubytovanie

podľa výberu

Stravovanie

podľa výberu

Fotogaléria

Lokalita

Podrobný popis

Raj na zemi - Cape Town

Kapské mesto, známe svojou exotickou vôňou, flórou a faunou a samozrejme slnečným prostredím. Existuje snáď exotickejšia destinácia ako Kapské mesto na štúdium angličtiny?

Nauč sa anglicky v raji na zemi!

• destinácia 16+
• prímorská škola
• exotické prostredie
• výlety do pravej divočiny
• slnečná destinácia plná zážitkov

Multikultúrálne mesto láka študentov kde sa spája staré s novým a dokopy vytvára tak niečo mimoriadne a pompézne, čo neuvidíme nikde inde na zemi. Stolová hora „Table Mountain“, očarujúca a prekrásna hora sa pýši nad mesto svojou veľkosťou a dopĺňa tak nádherné prírodné bohatstvo celej oblasti.

V srdci mesta sa nachádza škola EC Cape Town, ktorá je iba pár ulíc od známej Long Street, kde sa vždy niečo deje.

Ochutnajte pocit štúdia v tejto nádhernej škole, zlepšite vaše jazykové schopnosti a užite si nezabudnuteľnú dovolenku, pretože na tomto mieste, sa štúdium stáva relaxačným pobytom.

Kurzy

• Zameranie hlavne na komunikáciu
• Používanie jazyka v praxi
• Zábavná a hravá forma
• Interaktivíne lekcie
• moderné metódy
• certifikát

General English
​20 lekcií týždenne

• zdravá voľba
• 4 lekcie angličtiny denne

Intensive English
30 lekcií týždenne

• maximálna dávka angličtiny
• 6 lekcií denne

Specialized English
30 lekcií týždenne

Viac možností kurzov na požiadanie

Škola

Vďaka úplne novému vzhľadu, ktorí navrhli poprední dizajnéri sa EC Cape Town radí medzi tie najkrajšie školy. Akademická pôda školy sa nachádza len pár ulíc od známej ulice Long Street, kde sa neustále niečo deje.

Štúdium a relax v jednom balíčku!

Tak ako je špecifiké Kapské mesto má svoju dušu aj naša škola. Plne zrenovovaná historická budova ponúka možnosť náhľadu do histórie kde sa stretáva starobilosť a vzácnosť s modernými svetom a jeho technológiami. 12 klimatizovaných tried sa teší prílivu študentov z celého sveta celoročne. Tí nachádzajú na štúdijnom pobyte nie len hodiny angličtiny, ale aj relax a uvoľnenie.

V blízkosti školy sa nachádzahú obchody, reštaurácie a kaviarne a preto ak máte voľnú chvíľu neváhajte a vychutnajte si neopakovateľný západ slnka v jednej z tradičných kaviarní z ktorých káva rozvoniama na míle.

Ubytovanie

Študentské rezidencie

Ubytovanie na rezdencii je ideálnou formou nie len pre mladých ľudí, ktorí majú radi súkromie v čase relaxu a spoločenský život keď majú na to chuť. Ubytovanie v rezidencii spĺňa všetky štandardy študenta, ale aj dospelého pracujúceho človeka, ktorí už má svoje nároky. Rezidencia je nápadito dekorovaná neďaleko od školy a ponúka komfortné ubytovanie aj pre náročnejšieho klienta.

Hosťovská Rodina v Kapskom meste

Hostiteľské rodiny poskytujú najlepší pohľad na to, ako rodiny v kapskom meste žijú svoj každodenný život. Táto interakcia s rodinou vám pomôže lepšie a rýchlejšie komunikovať a umožní vám vyzdvihnúť slová a slangy používané v každodenných situáciách. Študenti sú povzbudzovaní k účasti na rodinných aktivitách a výletoch. Študenti sú ubytovaní v rodine, kde k ubytovaniu prislúcha aj polpenzia (raňajky a večere) od Pondelka do Nedele. Študenti si môžu vybrať jedno – alebo dvojlôžkové izby. Izba má buď samostatné alebo oddelené postele, v závislosti od typu ponúkaného ubytovania.

Aktivity

Flóra a fauna v tejto oblasti sú také rozmanité, že desiatky lokálnych sprievodcom ťi mini cestovných kancelárií Vás prevedú Kapským mestom a tým čo ponúka tak aby ste si to naozaj užili.

Cape Town je nádherné v každej zo štyroch ročných období. Jar, od Septembra do konca Novembra. Horúce, suché a lenivé letné dni (20 až 38 ° C) sa vyskytujú od Decembra do konca Februára.

Jeseň od Marca do konca mája sa môže pochváliť komplexnou farebnou ukážkou tvarov a odtieňov. Zima je v plnej platnosti od júna do konca augusta, keď západný mys oslavuje „zimnú sezónu“ kvôli zimným dažďom.

Každý kto sa tu vyberie by určite nemal zmeškať scenérie a zážitky ako napríklad – Stolová hora, Victoria a Alfred Waterfront, Robben Island, Tučniaky na pláži Boulders a samozrejme aj Kapské vinohrady – Cape Winelands.

Stravovanie

Raňajky

Najlepšie miesto na raňajky je pokiaľ bývate v hostiteľskej rodine tak hneď „doma“ no pokiaľ máte chuť naraňajkovať sa v kaviarni nič Vám v tom nebráni. Tak to robia aj študenti ubytovaný v rezidencii, ktorí si buď pripravia raňajky na rezidencii, najedia sa v meste, prípadne v škole.

Obed a večera

Nikam nemusíš chodiť a stravuješ sa priamo v rodine. Kuchyňa je skvelá, chutná a porcie dostatočne veľké. Na výber je jedlo, ktoré rodina bežne varí aj pre seba. V rodine všetko funguje na dohode, takže ak budeš na večeru meškať, alebo neprídeš, daj vedieť, aby im pri čakaní na teba nevychladlo.

Nákupy

Tak ako v každom meste aj v Kapskom meste nájdeš na blízku obchody, supermarkety, fast foody, street food či iné občerstvenia. Je len na tebe, či sa rozhodneš ochutnať miestne jedlo, alebo si radšej pripravíš niečo sám z toho čo si kúpiš v lokálnom obchode.

Transfer

Letiskový transfer je k dispozícii pre všetkých študentov školy. Je to pohodlná a bezstarostná forma ako sa dostať z letiska priamo na rezidenciu, do hosťovskej rodiny, alebo do kampusu. Šofér ťa čaká na letisku s logom školy, alebo menom napísaným na papieri, alebo na displeji telefónu či tabbletu a odvezie ťa priamo až do miesta ubytovania. To isté pri ceste naspäť z campusu na letisko. Je možné si objednať aj jednosmerný transfer, cena záleží od letiska a destinácie.