Máš záujem?

Neváhaj a napíš nám!

Jazykový pobyt v Kanade

EC TORONTO

Základné údaje

Vek

od 16 rokov

Termín

každý pondelok

Angličtina

Testovacie centrum

Kapacita

330 študentov

Ubytovanie

podľa výberu

Stravovanie

podľa výberu

Fotogaléria

Lokalita

Podrobný popis

Toronto

Toronto je najväčšie a najrušnejšie mesto Kanadského štátu ležiace na jazere Ontario. Toto multi-kultúrne miesto je tvorené unikátnymi susedstvami a ponúka svojim študentom tie najdôležitejšie prvky študentského života : umenie, hudba, športy, múzea, nočný život a mnoho ďalšieho, čo vás čaká v tomto svetelnom meste.

Nauč sa anglicky v Toronte!

• destinácia 16+
• moderné mesto
• akademické prostredie
• exkurzie a výlety pre každého
• akceptujeme aj úplných začiatočníkov

Milovníci prírody si prídu na svoje na najznámejších vodopádoch sveta, Niagarských vodopádov, ako jedných z najúžasnejších a najkrajších prírodných vyhliadkových miest na svete. EC Toronto tvorí priateľské, priestranné a moderné miesto pre vzdelávanie s výhodnou lokalitou v meste.

Aj vďaka profesionálnym zamestnancom a učiteľom sa budete cítiť komfortne a príjemne ako doma. Zamestnanci svojou ochotou pomôcť, vynaloženým úsilím odovzdať vám čo najviac svojich skúseností, sa stanú pre vás nezabudnuteľnou spomienkou vášho života, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Kurzy

• Zameranie hlavne na komunikáciu
• Používanie jazyka v praxi
• Zábavná a hravá forma
• Interaktivíne lekcie
• moderné metódy
• certifikát

General English
​20 lekcií týždenne

• zdravá voľba
• 4 lekcie angličtiny denne

Intensive English
30 lekcií týždenne

• maximálna dávka angličtiny
• 6 lekcií denne

Specialized English
30 lekcií týždenne

Viac možností kurzov na požiadanie

Škola

EC Toronto sa nachádza v populárnej štvrti  s jedoduchým prístupom k metru – Erlighton station. Takto sa v tomto veľkom meste viete rýchlo pohybovať kamkoľvek Vás napadne.

Študuj v Toronte!

V blízkosti školy sa nachádzahú obchody, reštaurácie a kaviarne a preto ak máte voľnú chvíľu po škole, určite sa zastavte na kávu a prejdite si ponuku atrakcií a podujati v okolí. Zaujímavosťou v okolí je aj Yonge street – najdlhšia ulica na svete.

V škole nájdete 29 klimatizovaných tried, ktoré disponujú interaktívnymi bielymi tabuľami, v každej z nich tak ako v celej škole je prístup na Wi-Fi. Študenti sa tešia z kaviarne aj priamo v škole, ktorá servíruje teplé a studené nápoje ako aj ľahké občesrvenie. Pre tých ktorí počas lekcií vyhladnú je určite zaujímavou informáciou, že v škole je aj jedáleň kde sa dá dobre najesť. Nakoľko EC Toronto je veľmi populárna tak študentský servis a kancelária spravujúca vízové povinnosti sú lokalizované tiež priamo v škole. EC Toronto určite patrí k špičkovým školám v meste a ponúka kvalitné a efektívne štúdium aj pre náročného klienta.

Ubytovanie

Študentské rezidencie

Ubytovanie na rezdencii je ideálnou formou nie len pre mladých ľudí, ktorí majú radi súkromie v čase relaxu a spoločenský život keď majú na to chuť. Ubytovanie v rezidencii spĺňa všetky štandardy študenta, ale aj dospelého pracujúceho človeka, ktorí už má svoje nároky. V ponuke je viac možností. Luxusné apartmány pre tých čo vyžadujú vysoký štandard, a nemajú problém si zaň zaplatiť, stredná kategória komfort, ktorá ponúka lepšie dekorované a väčsie štúdia a izby, ale aj najpopulárnejšie študenstké izby, kde vlastne študenti chodia len prespať a preto hľadajú najekonomickejšiu verziu. V púonuke máme štandardné študentské domovy, to treba myslieť dopredu a včas pobyt rezervovať nakoľko dopyt je veľký a rýchlo sa vypredávajú. V kategórii komfort to sú rezidencie Chesnut summer a Harringhton Apartmány, najlepšie v kategórii luxusných rezidencií bude Superior Parkside rezidencia. 

Hosťovská Rodinav San Franciscu

Toronto je mimoriadne rozmanité, multikultúrne a živé mesto. Nájdete tu množstvo živého, nočného života, ohromujúcu architektúru, skvelé múzeá, galérie a divadlá, nádherné historické obchody, luxusné obchody a všetko medzi tým. Pobyt v miestnej rodine je vzrušujúci a obohacujúci.
Hostiteľské rodiny poskytujú najlepší pohľad na to, ako kanadské rodiny žijú svoj každodenný život. Táto interakcia s rodinou vám pomôže lepšie a rýchlejšie komunikovať a umožní vám vyzdvihnúť slová a slangy používané v každodenných situáciách. Študenti sú povzbudzovaní k účasti na rodinných aktivitách a výletoch.

Aktivity

Toronto má všetko: hudbu, tanec, komédiu, divadlo, šport, galérie a múzeá. Aktívne nábrežie na brehu jazera Ontario, ktoré zahŕňa Harbourfront Center a Ontario Place. Nudiť sa tu určite nedá.

Kanada má štyri veľmi zreteľné obdobia, najmä v obývanejších oblastiach pozdĺž americkej hranice. Denné letné teploty zvyčajne 26-30 ° C, zatiaľ čo zimy sú obvykle -5 ° C. Miernejšie teploty sú normou na jar a na jeseň.

Preto si každý môže vybrať čo mu vyhovuje najviac a kedy sa do Toronta vyberie. Výlety a aktivity sa menia v závislosti od ročného obdobia a preto je ťažké ich vymenovať. Je však viac než isté, že aktívny človek s chuťou spoznávať a objavovať bude určite mať čo robiť aj pri dlhodobom pobyte.

Pokiaľ ste milovníkom umenia a hudby tak sa pripravte na poriadne dlhý list miest čo stoja za to aby ste im venovali čas a navštívili ich. Umenie, hudba a kultúra sú niečo čo určite nebudete musieť v tejto destinácii hľadať.

Stravovanie

Raňajky

Najlepšie miesto na raňajky je pokiaľ bývate v hostiteľskej rodine tak hneď „doma“ no pokiaľ máte chuť naraňajkovať sa v kaviarni nič Vám v tom nebráni. Tak to robia aj študenti ubytovaný v rezidencii, ktorí si buď pripravia raňajky na rezidencii, najedia sa v meste, prípadne v škole.

Obed a večera

Nikam nemusíš chodiť a stravuješ sa priamo v rodine. Kuchyňa je skvelá, chutná a porcie dostatočne veľké. Na výber je jedlo, ktoré rodina bežne varí aj pre seba. V rodine všetko funguje na dohode, takže ak budeš na večeru meškať, alebo neprídeš, daj vedieť, aby im pri čakaní na teba nevychladlo.

Nákupy

Tak ako v každom meste aj v Toronte nájdeš na blízku obchody, supermarkety, fast foody, street food či iné občerstvenia. Je len na tebe, či sa rozhodneš ochutnať miestne jedlo, alebo si radšej pripravíš niečo sám z toho čo si kúpiš v lokálnom obchode.

Transfer

Letiskový transfer je k dispozícii pre všetkých študentov školy. Je to pohodlná a bezstarostná forma ako sa dostať z letiska priamo na rezidenciu, do hosťovskej rodiny, alebo do kampusu. Šofér ťa čaká na letisku s logom školy, alebo menom napísaným na papieri, alebo na displeji telefónu či tabbletu a odvezie ťa priamo až do miesta ubytovania. To isté pri ceste naspäť z campusu na letisko. Je možné si objednať aj jednosmerný transfer, cena záleží od letiska a destinácie.